Egzamin

Egzamin teoretyczny to test składający się z 25 pytań z zakresu materiału,  który znajduje się w tym samouczku. Aby zaliczyć pozytywnie egzaminowany musi poprawnie odpowiedzieć na 20 pytań z 25. Do każdego pytania istnieją 3 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwa.

Egzamin praktyczny to przejazd po torze przeszkód i fragmencie miasteczka ruchu drogowego, podczas którego egzaminowany musi wykazać się umiejętnością kontrolowania jazdy roweru oraz wykonywania prawidłowo poszczególnych manewrów na drodze.

 

Propozycja przeszkód do pokonania:

1) Przejazd po slalomie składającym się z 5 pachołków oddalonych od siebie co 5 stóp z ograniczeniem z boku (5 stóp) od osi pachołków. Przejazd musi być wykonany płynnie, bez podparcia nogą i dotknięcia pachołka.

2) Przejazd po desce o długości 5 kroków i szerokości około 20 cm. Przejazd musi być wykonany płynnie, bez podparcia nogą i spadnięcia z deski

3) Podwójna ósemka pomiędzy pachołkami ustawionymi w odległości 3 kroków od siebie. Przejazd musi być wykonany płynnie, bez podparcia nogą i dotknięcia pachołka.

4) Włączenie się do ruchu, zmiana pasa ruchu, skręt w lewo. Podczas przejazdu zwrócenie uwagi na prawidłowość wykonywania wszystkich etapów manewrów oraz skuteczne rozglądanie się.

Sprawdziany wiedzy

W internecie jest wiele stron internetowych zawierających testy na kartę rowerową lub testy z konkursów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To wspaniała baza do ćwiczeń przed egzaminem na kartę rowerową.

 

Wychowanie komunikacyjne - fajna strona z grami i testami 

Testy AGH KRAKÓW - dużo, ale nie zawsze działają

Test nf.pl - taka mała kartkówka

Test (bojobongo.host.sk) - jeden test próbny i płyta do kupienia

Program do ćwiczenia testów ( Krzysztof Markowski) - trzeba sobie pobrać i zainstalować, a wtedy ma się kilkaset pytań do ćwiczeń

 

Test na prawo jazdy samochodowe (www.ltesty.pl) - tak dla kontroli ile jeszcze będzie trzeba sie nauczyć na drodze