Klub 37 Smaków

Aktualności

Zapraszamy do prześledzenia historii naszej działaności w ramach "Klubu 37 Smaków". Z codziennych aktualności tworzy się cała historia

Noc w w naszej kuchni

Wycieczka do restauracji "Enklawa" (4 luty 2019)

Jedziemy do restauracji aby zobaczyć jak ona funkcjonuje i czerpać wzory od najlepszych. No i przy okazji zjeśc smaczny obiadek z deserem. Mniam! (więcej informacji w galerii )

Noc w w naszej kuchni

Nocka w w naszej kuchni (25-26 styczeń 2019)

Dziś w naszej klubowej kuchni podczas swej nocy gościła klasa 7b. Oto jak relacjonują ten pobyt: "w grupach robiliśmy pizze - każda grupa samodzielnie wyrabiała ciasto i wszyscy nakładali na swoją część pizzy ulubione składniki. Czekając na upieczenie sprzątaliśmy stanowiska pracy, by zamienić je w przytulne stoliki kawiarniane 😁 Wszystkie pizze wyszły nam wyśmienicie, choć może miały trochę za grube ciasto, aż ciężko było wszystko zjeść - dojadaliśmy jeszcze na zimno na śniadanie "

Działamy 3

Działa trzecia grupa projektowa (7 styczeń 2019)

Kolejna grupa projektowa działa w naszym "Klubie 37 smaków". Podobnie jak poprzednie z zapałem uczą się przygotowywać różne potrawy i przygotowują się do otwarcia własnej restauracji w naszej szkole.
Życzymy im miłej zabawy.

Restauracja 2

Restauracja "Klubu 37 Smaków" - 2 (18 grudzień 2018)

Czas szybko płynie i kolejna grupa doszła już do swojego finału. Po raz drugi otwieramy naszą restauracje. Menu nieco zmienione, ale klientów nie brakuje. Każdy przykłada się do swoich zadań, a jak potrzeba pomaga innym. Współpraca w naszej kuchni to podstawa. Doświadczenie zdobyte podczas pierwszej edycji owocuje mniejszą ilością potknięć. Świetna zabawa, ale i niezwykłe doświadczenie i nauka w praktyce.

Działamy 2

Działa druga grupa projektowa (5 listopad 2018)

Kolejna grupa projektowa działa w naszym "Klubie 37 smaków". Z zapałem uczą się przygotowywać różne potrawy i przygotowują się do otwarcia własnej restauracji w naszej szkole. W nowej grupie jest 2 szefów z poprzedniej edycji i 12 nowych osób.
Życzymy im miłej zabawy.

Zapisy 2

Zapisy do kolejnej grupy projetowej (29 październik 2018)

Ruszają błyskawiczne zapisy do kolejnej grupy projektowej. Zapraszamy uczniów chętnych, aby szybko zgłaszali się do p. Nieskurskiej. Pierwszeństwo w przyjęciach mają uczniowie, którzy dotychczas wykazywali się aktywnością społeczną np. poprzez pracę w radiowęźle lub samorządzie szkolnym. Zapraszamy!
Zgłaszamy się pisemnie, czyli oddając kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, klasą oraz opisem co dotychczas robiło się dla szkoły, klasy... Dlaczego należałoby zatrudnić właśnie ciebie?

Pierwszy koniec

Restauracja "Klub 37 Smaków" (23 październik 2018)

Dziś finał zajęć dla pierwszej grupy warsztatowej, czyli restauracja Klubu „37 smaków” zadziałała po raz pierwszy. Za nami 7 tygodni intensywnych przygotowań: kucharzenia w szkolnej pracowni, podglądania jak to robią uczniowie zdobywający zawód kucharza i pracujący zawodowi kucharze w restauracji. Od samego rana sala 222 zmieniła się w sale restauracyjną, a nasza kuchnia działała pełną parą. Każdy uczeń znał swoje stanowisko i zakres za co odpowiada. Byli kelnerzy i kucharze o różnych specjalnościach. Wszyscy wepchnięci na głęboką wodę praktycznej działalności. To już nie zabawa dla samego siebie. Tu trzeba było przyjąć rezerwację zamówienia na określony czas, do określonego stolika i wszystko w porę przygotować i podać. Wszystko z zachowaniem higieny i kultury. W stresie i nawale chętnych do skorzystania z usług naszej mini restauracji. Nie mogę powiedzieć, że bez potknięć i wpadek, ale wszystko przykryte dużym zaangażowaniem. Myślę, że po raz pierwszy zmierzyli się z prawdziwą pracą i wszystkim z czym się ona wiąże. Poznali na własnej skórze co znaczy odpowiedzialność, co znaczy praca w zespole, co znaczy konieczność pokonania zmęczenia, a nawet podniesiony głos kierownika, gdy się coś zrobi nie najlepiej. Dzień, który był niezwykłym czasem nauki zarówno dla uczniów, jak i opiekunów.

W ENKLAWIE

Jedziemy do restauracji "ENKLAWA" (9 październik 2018)

Dziś w planach mamy poznanie jak pracuje zaprzyjaźniona z nami restauracja „Enklawa” w Tychach. Na miejsce docieramy busikiem tuż przed 16:00. Pani Menger już czeka wraz z obsługą. Stół pięknie nakryty i szczery uśmiech pracowników zwiastują, że będzie nam tu bardzo miło i zapewne smacznie. Wkrótce okazuje się , że również bardzo ciekawie. Najpierw dowiadujemy się jak działa restauracja – pada z naszej strony dziesiątki pytań. Potem zwiedzamy kuchnie i obserwujemy, jak powstają dania, które sobie zamówiliśmy. Niezwykłe to uczucie, gdy wyjątkowo możemy zobaczyć jak wygląda restauracja stojąc po drugiej stronie baru. Po powrocie do stołu dowiadujemy się o wymaganiach, jakie stawiane są wobec kelnera. Uczymy się kilku podstawowych zasad jakie powinny dotyczyć jego i nas jako klientów. Pałaszujemy zupki. Następnie nasz podziw wzbudzają umiejętności prezentowane przez p. kelnera podczas serwowania nam 2 dania. Smaczny obiad i smaczny deser. Jeszcze dostajemy specjalnie przygotowane przez restaurację dyplomy i zachwyceni wracamy do domów. Do tej restauracji na pewno wrócimy z naszymi rodzinami. Wam też polecamy!

Gościmy rodziców

Rada Rodziców w naszej kuchni... (25 wrzesień 2018)

Rano jesteśmy na wycieczce, a już wieczorem prezentujemy naszą pracownię Radzie Rodziców naszej szkoły. Mamy czym się chwalić, więc chętnie to robimy. Poczęstunek w postaci ciasta upieczonego w naszej pracowni oraz kawy czy herbaty spodobał się naszym rodzicom. Pracownia też. Powoli przygotowujemy się do naszego ostatniego zadania jakim będzie próba otworzenia namiastki szkolnej restauracji dla uczniów.

Do szkoły gastronomicznej

Wycieczka do szkoły ... (25 wrzesień 2018)

Dziś wyruszyliśmy na wycieczkę do Zespołu Szkół nr 7 w Tychach. Tu poznaliśmy możliwości kształcenia się w zawodach związanych z żywieniem ludzi. Mieliśmy okazje uczyć się robienia pierogów wraz z kucharzami i dekoracji tortów z cukiernikami. Nawet wzięliśmy udział w scenkach związanych z zameldowaniem i wymeldowaniem się z hotelu. Zajęcia generalnie bardzo ciekawe. Może nie każdy będzie kucharzem – ale i tak warto świadomie decydować, a w tym ta wizyta na pewno nam pomoże.

Ruszają zajęcia!

Już działamy! (wrzesień 2018)

Pierwsza ekipa „Klubu 37 Smaków” zebrana! Są tu uczniowie klas 5, 6, 7 i 8. Zajęcia odbywają się głównie w poniedziałki. Powoli wypróbowują różne urzadzenia w naszej nowej pracowni - „kuchni”. Zwłaszcza gofry smakowały obłędnie. Zresztą wszystko co zostało zrobione własnymi rękoma- miała ten niesamowity walor doskonałości :). Przy okazji uczymy się wielu zasad smacznego i zdrowego gotowania.

Zapisy

Zapisy... (wrzesień 2018)

Od 2 września można zgłaszać się do udziału w projekcie. Zgłoszenie musi być w formie papierowej do p. Janusza Wróbel. Podać imię i nazwisko, klasę, krótkie uzasadnienie dlaczego należy kogoś przyjąć do klubu oraz opisać swoją dotychczasową działalność na terenie szkoły (samorząd, kółka itp)

Otwarcie

Otwarcie nowej pracowni (30 sierpnia 2018)

30 sierpnia. Dziś mamy otwarcie nowej pracowni w szkole – Pracownia Gospodarstwa Domowego („Kuchenka”). Było przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor i był pierwszy poczęstunek przygotowywany przez uczniów i nauczycieli. Zachwycały nowe piece, piekarniki, roboty, opiekacze itd. Projekt uzyskał dofinansowanie 23475 zł z budżetu miasta, szkoła zapłaciła z własnych funduszy za modernizacje pomieszczenia. Efekty są widoczne!

Pojawiają się liczne nowe pomysły jak wykorzystać pracownie. Widać, że wkrótce będzie się tu wiele działo.

Prace Remontowe

Prace Remontowe  (maj - sierpień 2018)

Przez kilka miesięcy budujemy naszą nowa pracowniana kuchnię. Trzeba od nowa doprowadzić prąd elektryczny o większej mocy i lepszym zabezpieczeniu. Trzeba tez wykonać prace hydrauliczne i podłączyć zlew i dodatkowy bojler. Kolejny etap to montaż szafek.  No i przez cały czas zakupy sprzętu AGD.

Wspiera nas Restauracja "Enklawa"

ENKLAWA- RESTAURACJA I POKOJE GOŚCINNE
43-100 Tychy
ul. Katowicka 198

remont